Hoşgeldiniz
haber sitesi

AK Parti Konya ilçe belediye başkan adayları belli oldu


AK Parti Konya İl Teşkilatı, 31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi ilçe belediye başkan adaylarını düzenlediği aday tanıtım toplantısı ile açıkladı. 

Aday tanıtım toplantısı, Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, “İlçe ilçe, köy köy teşkilatlar MHP ile AK Parti’yle tüm komisyonlarıyla çalışmalarını yaptılar, en doğru olduğunu düşündüğümüz listeleri Cumhurbaşkanımızın imzasıyla sizlere getirdik. Hatamız olabilir, eksiğimiz olabilir. Ama asla niyetimizde hata yok, kötü niyet yok. Nasıl ki 17 yıldan beri çok işi başarmışsak, birçok konuyu sorunsuz geride bırakmışsak, yapılamaz denilenleri yapmışsak, nasıl ki durmadan, yorulmadan, dış güçlere rağmen, darbecilere rağmen bu beraberliği, bu geleceği büyülterek devam ettirebilmiş isek göreceksiniz 31 Mart akşamı tekrar besmeleyi çekeceğiz, durmak yok yola devam edeceğiz. Normal şartlarda 17 yıl iktidarda kalmak kolay bir şey değil. Yorulursunuz, oyunlara, çukurlara düşersiniz, zaman gelir vesayet odakları size ‘dur’ der, dış güçler ‘dur’ der, hepsini yaşadık. Ama iki kıymetli partiyle, liderleriyle bir araya gelir, Cumhur İttifakı’nı kurar, Türkiye’ye oynanan tüm küresel operasyonları bozmayı, yok etmeyi başardılar. Yeni bir baharın öncesindeyiz. Göreceksiniz artık kendisiyle yarışan bir partiyiz. Belediyecilik bizim işimiz. Bunu dost, düşman, herkes gördü. Belediyelerde gücünü ispat eden Cumhur İttifakı’nı, AK Parti’yi herkes gördü. İstiyoruz ki Konya’nın her karışı yeni dönemde de uyum içerisinde yatırımlarına kaldığı yerden devam etsin. Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır. Çok güçlü bir lider, zayıf bir teşkilat olur mu? Asla olmaz. Tam tersi, çok güçlü bir teşkilat, zayıf bir lider, Kılıçdaroğlu gibi, olur mu? Asla olmaz. O yüzden genciyle, kadınıyla, belediyesiyle, meclis üyesiyle, büyük şehriyle, ekibiyle tüm dinamikleriyle beraber güçlü olan bir teşkilatı tekrar sahaya süreceğiz, kapı kapı dolaşıp, göreceksiniz Cumhur İttifakı’nın son aldığı oydan daha çok oy alma gayretine hep beraber kavuşacağız. Asla bizim bir rakibimiz yok, arkadaşlar. Ey MHP’liler, ey AK Parti’liler hata yapmazsak, birbirimize düşmezsek, sen, ben kavgası yapmazsak, o aday oldu ben aday olamadım demezsek, göreceksiniz, bizim bizden başka rakibimiz olmadı olmayacak da” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan adayların tanıtımını gerçekleştirdi. Mahalli idareler seçimlerinde AK Parti’den Selçuklu’da Ahmet Pekyatırmacı, Meram’da Mustafa Kavuş, Karatay’da Hasan Kılca, Beyşehir’de Üzeyir Yaşar, Akşehir’de Salih Akkaya, Seydişehir’de Mehmet Tutal, Ereğli’de Adem Erdal, Kadınhanı’nda Mehmet Badem, Ilgın’da Yalçın Ertaş, Hüyük’te Mehmet Çiğdem, Derbent’te Hüseyin Ayten, Derebucak’da Ahmet Kısa, Yalıhüyük’de Hasan Koçer, Ahırlı’da İsa Akgül, Bozkır’da Sadettin Saygı, Hadim’de Ahmet Hadimioğlu, Güneysınır’da Ahmet Demir, Taşkent’te Osman Arı, Karapınar’da Mehmet Yaka, Çumra’da Halit Oflaz, Altınekin’de Muharrem Dere, Cihanbeyli’de Mehmet Kale, Kulu’da Murat Ünver, Yunak’ta Abdullah Emre Demirhan, Sarayönü’nde Nafiz Solak, Çeltik’te Ali Meşe 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde AK Parti’nin ilçe belediye başkan adayları olacak.

Bunun yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı adayları olarak Doğanhisar’da İhsan Öztoklu, Tuzlukçu’da İsmail Budak, Akören’de İsmail Arslan, Halkapınar’da Mehmet Bakkal, Emirgazi’de Nurişen Koçak seçime girecek. Aday tanıtım toplantısına AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milletvekilleri ve partililer katıldı. Program günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

İHA

http://www.gazetenehaber.com
https://www.facebook.com/gazetenehaber

https://www.instagram.com/gazetenehaber/

hosting
Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?
web tasarım
Kapat X