Hoşgeldiniz
haber sitesi

AKP’de Teşkilat İstifa Etti.


AKePede deprem; Adayı beğenmeyen teşkilat istifa etti!

AKePenin Balıkesir Burhaniye Belediye Başkanı adayını beğenmeyen AKP İlçe Başkanı Onur Bedir, ilçe yönetimi ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini bildirdi.

AKP Balıkesir İl Başkanlığı tarafından dün düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Cumhur İttifakı’nın kentin 20 ilçesindeki belediye başkan adayları açıklandı.

Burhaniyede ise; mevcut Belediye Başkanı Necdet Uysal tekrar aday gösterildi. Bunun üzerine AKP Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kendisinin ve ilçe yönetiminin görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Başkan Bedir, yaptığı yazılı açıklamada aday Necdet Uysal ile göreve geldikleri günden bu yana anlaşmazlıklar yaşadıklarını; ve Uysal’ın ben merkezli biri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ak Parti Genel Merkezimizce Burhaniye Belediye Başkan Adayı olarak, Necdet Uysal tekrar aday olarak gösterilmiştir. Bu ahvalde ve mevcut duruma göre; ilçe yönetimi olarak, partimizin ilke ve esasları üzerinde kaynaşma ve anlaşma yaşayamadığımız Burhaniye Belediye Başkanı Adayı Necdet Uysal ile; yerel seçimlere iki kutuplu olarak girmemiz; partimiz için isabet olmayacağı gibi başarıda getirmeyecektir.

Ben değil , biz’ anlayışını da tesis edemediğimiz Ak Parti belediye başkan adayımızın; yerel seçimlerde kendi yönetim ekibini kurarak yoluna devam etmesi; ve de sahip olduğumuz etik değerler açısından,
İlçe Yönetim Kurulu üyelerimiz ile yaptığımız istişareler sonucunda,  Ak Partimizin Burhaniye İlçemizde başarısı ve bekası için; istifa etme kararı almış bulunmaktayız.”

hosting
Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?
web tasarım
Kapat X