Hoşgeldiniz
haber sitesi

İbrahim Kalın:’25 bin öğretmenin atanması için çalışmalar sürüyor. Eylül ayı itibariyle 25 bin öğretmenimiz görevlerine başlayacak’


Kalın’ın açıklamaları

( ANKARA – 2 – HD) İbrahim Kalın:”25 bin öğretmenin atanması için çalışmalar sürüyor. Eylül ayı itibariyle 25 bin öğretmenimiz görevlerine başlayacak” -“Sosyal medya ile birtakım çalışmalara girmek beyhude çabadır. Biz bu tarz şeyleri çok yaşadık, tecrübe ettik. Buna asıl karar verecek olan sandığa gidecek milletimizdir. Bu ‘bot’ hesaplar üzerinden yapılan saldırılar sonuç vermeyecektir. Biz sanal ile değil gerçekle uğraşalım. Biz milletimizin ‘devam’ diyeceğine inanıyoruz. Aslolan milletimizin vereceği karardır”-“Biz sanal ile değil gerçekle uğraşalım. Biz milletimizin ‘devam’ diyeceğine inanıyoruz”-“İran halkının yaptırımlardan olumsuz etkilenmesini arzu etmeyiz” -“İltica talebinin kabul edilmesi vahim bir durum” ANKARA

– Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, “ABD’nin tek taraflı olarak anlaşmadan çekilmesi endişe vericidir. Bu bölgede yeni istikrarsızlıklara, gerilimlere ve çatışmalara yol açma riskini taşımaktadır” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlediği basın toplantısında, ekonomiden dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “2018 Türk ekonomisi açısından asla kayıp bir yıl değildir” 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 30 kadar büyük ilde miting yapılmasının planlandığını kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliyede yapılan Ekonomi Koordinasyon Toplantısından bahseden Kalın, toplantıda ele alınan ekonomi başlıklarını sıralayarak, Türkiye’ye gelen turist sayısının bu sene 40 milyona ulaşmasının beklendiğini belirtti.
Dövizle ilgili konunun birkaç haftadır gündemde olduğunu belirten Kalın, “Küresel hareketliliklerle ilgili olduğunu ifade etmekte fayda var. Dün ABD Başkanı Trump’ın tek taraflı olarak İran nükleer anlaşmasından çekilmesi de piyasalara bir etki yaptı. Hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın başkanlığında uzun yıllardır sürdürdüğü mali disipline dayalı ekonomi politikaları aynen devam edecek. Bir seçim ekonomisi söz konusu değil. 2018 Türk ekonomisi açısından asla kayıp bir yıl değildir. Seçimlerin erkene alınmasının piyasalara katkısı oldu” diye konuştu.
Terörle mücadele konusuna değinen Kalın, son yıllarda etkin bir mücadele yürütüldüğünün altını çizerek, Zeytin dalı Harekatı’nın Afrin bölgesinde güven ve istikrarı büyük ölçüde tamamladığını belirtti.
Kalın, “Biz her zaman olduğu gibi teyakkuz halindeyiz. İdlip bölgesinde potansiyel bir risk alanı olarak 12 tane gözlem noktası inşa ediyor. Bugün itibariyle 10.’su da kurulmuş durumda” şeklinde konuştu.
“ABD’nin tek taraflı olarak anlaşmadan çekilmesi endişe vericidir” Dış politikadaki gelişmeleri ilişkin açıklama yapan ve Kore’de güney-kuzey yakınlaşmasını değerlendiren Kalın, “Kore yarım adasında kuzey-güney yakınlaşmasını Türkiye tam olarak desteklemektedir. Nükleer silahsızlanma programını da tam olarak desteklediğimizi ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı. ABD’nin nükleer anlaşmadan tek taraflı olarak çekilmesini değerlendiren Kalın, “Bizim pozisyonumuz bu anlaşmanın devam etmesinden yana. ABD’nin tek taraflı olarak anlaşmadan çekilmesi endişe vericidir. Bu bölgede yeni istikrarsızlıklara, gerilimlere ve çatışmalara yol açma riskini taşımaktadır” dedi.
Anlaşmanın tek taraflı olarak iptal edilmesinin ABD’nin güvenilirliğini sarstığının altını çizen Kalın, “Biz bölgede hiçbir ülkenin nükleer silaha sahip olmasını istemiyoruz. Bölgemizin tamamen bütün nükleer silahlardan arındırılması bizim öncelikli hedefimizdir” diye konuştu.
Almanya İçişleri Bakanının yaptığı resmi açıklamaya göre 2017 suç istatistik raporunda İslam karşıtı nefret suçlarının sayısında çok ciddi bir artışın tespit edildiğini kaydeden Kalın, “Geçen yıl sadece Almanya’da bin 75 İslam karşıtı nefret suçu işlendi. Antisemitik saldırıların da artış gösterdiğini görüyoruz. 2017 yılında Almanya’da bin 507 antisemitik suç işlenmiş. Bizim mesajımız çok açık ve net, antisemitizmin kaynağı ne İslam’dır ne Müslümanlardır, Avrupa’da yükselişe geçen aşırı sağ hareketlerdir, ırkçı ve nefret söylemleridir. Bazı Avrupalılar kutsal kitabımıza ilişkin kendilerinde bir takım çağrılarda bulunmak yerine Avrupa’da yükselişe geçen aşığı sağın nereye gideceğine dair bir takım tedbirler almadır. Bizim kitabımızla uğraşmak yerine aşırı sağın yükselişini önlemek için çaba sarf etmelidirler“ şeklinde konuştu.
(DY-

http://beyazgazete.com/video/webtv/siyaset-3/ibrahim-kalin-25-bin-ogretmenin-atanmasi-icin-calismalar-suruyor-eylul-ayi-itibariyle-25-bin-ogretmenimiz-gorevlerine-baslayacak-536443.html

Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?