Hoşgeldiniz
haber sitesi

Atilla Yeşilada – 2019 Yılında Dolar, Altın ve Petrol Fiyatları Ne olur?


Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada nam-ı diğer FÖŞ (Fevkalade Önemli Şahsiyet) Ekonomi alanından Türkiye’nin İlber Ortaylı’sı olarak da bilinir. Atilla Yeşilada 2019 yılında dolar, euro, döviz kurlarını, altın fiyatlarını ve petrol, benzin fiyatlarının muhtemel seyrini anlattı. Döviz kurlarına ilişkin en son tahminlerini açıkladı. . Dikkatle takip edilmesi gerekli olarak gördüğümüz başarılı ekonomistin kısa bir videosunu bilgilerinize sunuyoruz.

Atilla Yeşilada (FÖŞ) Kimdir?
1961 yılında İstanbul’da doğdu. ST Georg Avusturya lisesi 1980 mezunu. 1978 yılında AFS bursuyla ABD, Wisconsin Eyaleti’nde bir yıl liseye devam etti. Ekonomi ve işletme dalında üniversite diplomasını ABD’nin Illinois Eyaleti’nde Eastern Illinois Üniversitesi’nden aldı.
Ekonomi branşında Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsü’nde üst lisans yaptıktan sonra, New York Eyaleti;Troy, Rensselaer Polytechnic Institute Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi dalında doktora çalışmaları yaptı. 1989 yılında bir yıl The Jerome Levy Institute’da araştırma uzmanı olarak görev yaptı. Eş zamanlı olarak doktora sürecinde çeşitli Amerikan Üniversiteleri’nde ekonomi ve finans dersleri verdi.
1990 yılında Türkiye’ye dönüp 2011 yılına kadar başta Global Menkul Değerler, EMDAŞ ve Ege Yatırım olmak üzere çeşitli aracı kurumlarda araştırmadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.. 2001-2011 yılları arasında CNBC-E, Habertürk, Business Channel ve CemTV’de ekonomi ve haber analiz programları da sundu. Halen GlobalSource Partners vasıtası ile 100’den fazla yabancı müşteriye İstanbulanalytics markası altında ise 30 Türk kuruma araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?